Jaką walutę zabrać na wczasy na Sri Lankę

Prawną jednostką walutową ważną w państwie Sri Lanki jest rupia lankijska LKR. Jedna rupia lankijska dzieli się na 100 centów. W naszym kantorze przedstawiamy aktualny kurs rupii lankijskich do polskiego złotego oraz aktualny wygląd banknotów. Na początku powinno się podkreślić, że w polskich kantorach wymiany walut ciężko jest z zakupem rupii lankijskich i na podróż na Sri Lankę powinno się zabrać euro lub można także dolary.

Kraj od lat zjednuje raz po raz większą uznanie urlopowiczów z krajów zachodnich. Sri Lanka kojarzona jest z zdumiewającymi uprawami herbaty, które stanowią jedną z fascynujących atrakcji urlopowych, jak i z bezkresnym, bujnym lasem tropikalnym, zamieszkanym przez egzotyczne rasy zwierząt, na której zarys nie miał wpływu proceder człowieka i jest dziewicza. W miejscach przeważnie wizytowanych przez wczasowiczów plaż są liczne jadłodajnie dodatkowo mniejsze knajpki, które pozwalają wczasowiczom skosztowanie regionalnych przysmaków zawierających wiele egzotycznych, pikantnych przypraw, które zaś zapewniają silne doznania dla najbardziej wymagających podniebień. Sri Lanka stanowi dodatkowo konieczną pozycję zwiedzania dla wszystkich wielbicieli archeologii. Znajdujące się na jej działce antyczne ruiny, starożytne budowle i świątynie urzekną na pewno każdego.

Przygotowania do wyjazdu jaką walutę najlepiej zabrać? Obecnie środkiem płatniczym Sri lanki od 1872 roku jest rupia lankijska o kodzie ISO LKR. Jena rupia lankijska stanowi równowartość 100 centów. Na naszej stronie znają Państwo aktualny kurs oraz wygląd aktualnie będących w obiegu walut. Na terenie Sri Lanki można płacić walutą, kartą kredytową, w każdym wypadku należy mieć przy sobie nieco waluty USD lub EURO. W naszyj kantorach na terenie Rybnika oferujemy skup oraz sprzedaż waluty po atrakcyjnym kursie.

SriLanka
© 1989 - 2021 Kantor Rybnik
Informacje